Tekatron – Mühendislik

Talaşlı İmalat

Üretim

Son teknoloji ile donanmış CNC tezgahlarda, tecrübeli ve yetkin çalışma ekibi tarafından bilgisayar destekli üretim (CAM) yöntemi ile yüzey işleme ve yüksek hassasiyette alüminyum, çelik, titanyum, magnezyum, tungsten, seramik, hassas döküm, mühendislik plastikleri gibi metal veya metal olmayan ham malzemeler kullanılarak, müşterilerimizin istediği hassasiyette ve kalitede talaşlı imalat ürünleri AS9100 Rev.D ve ISO 9001:2015 kalite gereksinimlerine göre üretilmektedir.

Tekatron, üretimde çağımızın teknolojilerinden maksimum seviyede yararlanarak, nitelikli çalışanlarıyla en kaliteli ürünü yakalamayı amaç edinmiştir. 2018 yılında talaşlı imalat alanında yatırımlarına başlayan firmamız, kısa zamanda savunma sanayiine yönelik imalat anlamında sektörün önde gelen oyuncularından biri haline gelmiştir.

Firmamız, üretimde başarı için; teknolojinin gerekliliğine inanmaktadır ve bu amaçla en ileri teknolojiye sahip üretim araçlarını kullanmaktadır. Hızla değişen teknoloji ile beraber kendisini her
zaman yenilemeye özen gösteren Tekatron, son teknolojiye sahip makine parkı ile hizmet sunmaktadır.

Üretim tesisimizde, ham malzemeden bitmiş ürüne kadar tüm aşamalar ERP Sistemi ile takip edilmektedir. Kullanılan ERP Sistemi ile tüm üretim bilgileri kurumsal hafızaya alınmaktadır. Bu
sistem; üretilen ürün veya sistemin yaşam döngüsü boyunca izlenmesini ve takip edilmesi avantajını sağlamaktadır.

Mevcut üretim altyapısı ve gelişen teknolojisi ile her çeşit ve boyutta hassas toleranslara sahip parçaların üretimini gerçekleştirebilmektedir

Montaj

Tekatron, müşterilerinin alt komple ve komple sistem ihtiyaçlarına da cevap verebilmek amacıyla mekanik montaj faaliyetlerini geliştirmiştir. Uzman montaj ekibimiz tarafından, müşteri tarafından temin edilen veya firma bünyesinde üretilen alt parçalar ile üst komplelerin montaj işlemleri yapılmaktadır.

Firmamızda, talaşlı ve kaynaklı imalat ile üretilen alt parçaların montaj işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Böylelikle alt parçaların tolerans çakışmalarından kaynaklanabilecek montaj hataları engellenebilmektedir.

Ölçüm/Kalite Kontrol

Hassas üretim kabiliyetine sahip olmak, ancak hassas ölçüm yapabilmekle mümkündür. Kurulduğu günden bugüne bu bilinçle hareket eden firmamız, tüm üretim faaliyetlerinde kalite gereksinimlerini öncelik haline getirmiştir. Tekatron, deneyimli kalite personeli ve metroloji bilgisi ile imalatını gerçekleştirdiği hassas imalat parçalarının ölçüsel kontrollerini 3 Boyutlu CMM ölçüm cihazı ve diğer kalite ölçüm cihazları ile gerçekleştirmektedir.

Parça ölçümü için gerekli fikstür ihtiyaçlarına, sahip olunan talaşlı imalat altyapısı sayesinde hızlı bir şekilde cevap verilebilmektedir. Tüm ölçüm cihazlarının kalibrasyon faaliyetleri izlenebilir akredite kuruluşlarda yaptırılmaktadır. Tekatron, tüm projelerinde aralıksız başarıyı sağlamak amacıyla gelişmiş kalite planlama (AQP) uygulamaktadır.