Tekatron – Mühendislik

Pan&Tilt

İleri Teknolojili, Yenilikçi, Yüksek Kaliteli, Yerli Elektromekanik Sistem

Pan tilt sistemler montaj arayüzüne bağlanan radar, kamera, anten gibi cihazların kontrol ünitesi vasıtasıyla pan ve tilt eksenlerinde istenilen noktaya hareketini sağlayan elektromekanik sistemlerdir. Nesneleri gerçek zamanlı olarak izlemek için kullanılan bu cihazlar; sağa-sola, aşağı-yukarı iki eksenli hareket sayesinde faydalı yükleri istenen pozisyona yönlendirebilmektedir.

Pan tilt sistemler, PTZ kamera ile yasak bölgelerdeki araç/insan sayımı, nesne takibi, füze izleme, uzun menzilli gözetleme, potansiyel tehdit tespiti, sınır gözetleme, sahil güvenlik, durumsal farkındalık, keşif, dronesavarlar, termal kameralar, radarlar ve RF Jammerlar gibi geniş askeri kullanım alanlarına sahiptir.

Sistemler zorlu koşullarda yüksek hassasiyet, gerçek zamanlı faydalı yük yönlendirmesi sağlayabilen yüksek performanslı uzun ömürlü kullanım amacıyla yerli olarak tasarlanmıştır ve bu kapsamda mühendislik çalışmaları yürütülmüştür. Tam entegre bir tasarım ile sistem güvenilirliği ve mevcut sistemlerin kolayca entegrasyonu sağlanarak geliştirme ve entegrasyon maliyetleri en aza indirilmiştir.

Hareket Aralığı

Pan Ekseni: nx360
Tilt Ekseni: +45° / -45°

Açısal Hız

Pan Ekseni: 60°/sn (±5)
Tilt Ekseni:  30°/sn (±5)

Diğer

Pozisyon Çözünürlüğü: <= 0.01°
Pozisyon Doğruluğu: <= 0.08°
Tekrarlanabilirlik: <= 0.03°
Faydalı Yük: 4,2 kg
Operasyon Sıcaklığı: -32 °C / +55 °C